Artykuł sponsorowany

SOCT, czyli nowoczesne badanie dla zdrowia Twoich oczu

SOCT, czyli nowoczesne badanie dla zdrowia Twoich oczu

W dobie postępującej cyfryzacji coraz więcej osób spędza przed ekranami komputerów, smartfonów czy telewizorów długie godziny, co może prowadzić do poważnych problemów ze wzrokiem. Dlatego warto zadbać o swoje oczy i regularnie badać je za pomocą nowoczesnych technologii, takich jak spektralna koherentna tomografia optyczna (SOCT). We Wrocławiu znajduje się Specjalistyczny Ośrodek Okulistyczny, który oferuje to zaawansowane badanie.

SOCT - co to jest i jakie daje możliwości diagnostyczne?

Spektralna koherentna tomografia optyczna (SOCT) to nieinwazyjne badanie diagnostyczne, które pozwala na uzyskanie trójwymiarowego obrazu warstw siatkówki oraz nerwu wzrokowego. Dzięki temu lekarze mogą dokładnie ocenić stan tych struktur oraz wykryć ewentualne nieprawidłowości. SOCT jest szczególnie przydatne w diagnostyce chorób siatkówki, takich jak zwyrodnienie plamki żółtej czy odwarstwienie siatkówki, a także w ocenie ryzyka wystąpienia jaskry.

Badanie SOCT - jak przebiega i dla kogo jest przeznaczone?

Badanie SOCT trwa zaledwie kilka minut i jest całkowicie bezbolesne. Pacjent siedzi przed specjalistycznym aparatem, który emituje światło o niskiej mocy, przenikające do wnętrza oka. Na podstawie odbitego światła uzyskiwane są obrazy warstw siatkówki, które następnie są analizowane przez lekarza. Badanie jest przeznaczone dla osób w każdym wieku, a szczególnie dla tych, które mają w rodzinie przypadki chorób siatkówki czy jaskry. Ponadto, SOCT może być wykorzystane do monitorowania postępów leczenia oraz oceny skuteczności terapii.

Specjalistyczny Ośrodek Okulistyczny wykonuje badanie SOCT we Wrocławiu

Aby umówić się na badanie SOCT we Wrocławiu, wystarczy skontaktować się ze Specjalistycznym Ośrodkiem Okulistycznym telefonicznie lub mailowo. Warto wcześniej sprawdzić, czy do badania wymagane jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu czy okulisty. Należy również pamiętać o zabraniu ze sobą aktualnej korekcji optycznej (okulary lub soczewki kontaktowe), gdyż może być ona potrzebna podczas badania. Ośrodek ten dysponuje nowoczesnym sprzętem oraz doświadczonym personelem, który dba o komfort pacjentów podczas badania. Ponadto, lekarze pracujący w ośrodku mają wieloletnie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chorób oczu, co gwarantuje rzetelną i dokładną ocenę wyników badania.