Copyright 2018 - KM PSP Grudziądz

Nasi strażacy w Mazovia MTB Maraton

Dnia 31.07 odbyła się IX edycja Mazovia MTB Maraton. Baza zawodów stanęła na trenie klubu KS STAL Grudziądz. Impreza objęta była Honorowym Patronatem Prezydenta Grudziądza, a organizatorem był  Mistrz Polski, zwycięzca Tour de Pologne Cezary Zamana. W  imprezie wzięło udział 663 zawodników na kilku przygotowanych trasach i dystansach. Trasy wyznaczono na terenie naszego miasta oraz Nadleśnictwa Jamy. Na trasie obfitowały podjazdy, singletracki i urokliwe odcinki leśne, które pokonywali maratończycy. W wyścigu brali udział także grudziądzcy strażacy, na co dzień pełniący służbę w JRG nr 2 na Rządzu.  Startowali oni na różnych dystansach i tak Paweł Korgol jechał w klasie Mega ( 52 km), Adrian Józefowicz w klasie Fit (28 km) a Radosław Gwarecki w klasie Giga (87 km). Przewyższenia na tym ostatnim odcinku wyniosły 1100m. Czas przejazdu najdłuższej trasy wyniósł 03:50:03. Niestety, na 62 km nastąpiła awaria roweru Radka Gawreckiego i do mety przez 25km jechał już bez siodełka czyli cały czas na stojąco. Mimo tych przeciwności losu w kategorii zawodników z Grudziądza zajął 3 miejsce a w punktacji ogólnej był 23 co jest wielkim sukcesem wiedząc, że pokonał ponad 600 innych zawodników. Kolegom życzymy powodzenia mając nadzieję na następne dobre wyniki podczas innych wyścigów MTB. (foto G Drosiński, tekst Piotr Kołtacki)