Copyright 2018 - KM PSP Grudziądz

18. Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegu Ulicznym

25 sierpnia 2018 roku, we włoskim Feltre odbyły się 18. Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegu Ulicznym. Na linii startu stanęła również reprezentacja Polski w składzie: bryg. Grzegorz Maciaszek, KW PSP Łódź, st. kpt. Andrzej Szpunar, KM PSP Rzeszów, asp. Seweryn Pogocki, KW PSP Łódź, mł. asp. Damian Pieterczyk, KM PSP Olsztyn, mł. ogn. Łukasz Świesiulski, KP PSP Garwolin, st. sekc. Łukasz Banaszewski, KM PSP Grudziądz.

Trasa Mistrzostw została poprowadzona wąskimi i krętymi uliczkami malowniczego miasteczka, położonego we włoskich Dolomitach. Strażacy, którzy tego dnia stawili się na linii startu, musieli zmierzyć się nie tylko z trudną, 10-kilometrową trasą, ale również z kapryśną pogodą. Duże opady deszczu przed i w trakcie biegu, silne podmuchy wiatru oraz dość niska, jak na południe Europy temperatura, były dodatkowym utrudnieniem dla startujących zawodników.

Pomimo tych niedogodności zawody zakończyły się wielkim sukcesem Polaków, którzy zwyciężyli zarówno w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej, broniąc zeszłorocznego tytułu Drużynowego Mistrza Europy Strażaków.

Sukces drużynowy był możliwy dzięki znakomitym, indywidualnym wynikom. Po raz piąty indywidualnym Mistrzem Europy został Damian Pieterczyk. Srebrny medal zdobył kolejny z naszych strażaków – Łukasz Świesiulski. Tuż za podium uplasował się Andrzej Szpunar. Miejsca pozostałych Polaków w klasyfikacji generalnej:

5. Łukasz Banaszewski,
  7. Seweryn Pogocki (zwyciężył w kategorii wiekowej M35),
12. Grzegorz Maciaszek (zajął drugie miejsce w kategorii wiekowej M45).

Oprócz strażaków rywalizujących o tytuły Mistrzów Europy, do Feltre zawitało kilkuset biegaczy w celu sprawdzenia się na trasie kilku biegów, odbywających się w ramach jubileuszowej 30 edycji zawodów Giro Delle Mura, w których wystartowały gwiazdy światowej lekkiej atletyki, m.in. medaliści i uczestnicy niedawno zakończonych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Berlinie.

Podczas oficjalnego zakończenia członkowie naszej reprezentacji odebrali ufundowane przez organizatora Mistrzostw – Girolamo Bentivoglio, Komendanta Straży Pożarnej prowincji Belluno, przechodnie trofeum w postaci złotej patery.

(źródło: Komenda Główna PSP)

IMG 20180830 WA0000IMG 20180830 WA0003IMG 20180830 WA0001IMG 20180830 WA0002

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Judo - Legionowo 15 czerwiec 2018

15 czerwca br. Centrum Szkolenia Policji po raz kolejny gościło najlepszych judoków reprezentujących służby mundurowe. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy reprezentujący Policję, Służbę Ochrony Państwa, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną, Służbę Więzienną oraz Wojsko Polskie. Łącznie na matach legionowskiego Centrum rywalizowało 54 zawodników i zawodniczek. Współorganizatorem zawodów było Legionowskie Towarzystwo Sportowe.

Centrum Szkolenia Policji po raz ósmy było gospodarzem tak poważnej imprezy sportowej jaką są bez wątpienia zmagania judoków pełniących służbę w formacjach mundurowych. Warto dodać, że od 2018 r. dotychczasową nazwę zawodów Mistrzostwa Policji w Judo zastąpiono nazwą Mistrzostwa Służb Mundurowych w Judo, która nie tylko odzwierciedla ogólnopolski zasięg zawodów, lecz przede wszystkim podkreśla, że są to zmagania najlepszych judoków formacji mundurowych.

Naszą Komendę reprezentował mł. bryg. Wiesław Szpręglewski, który w kategorii wiekowej +40 lat i kategorii wagowej +81 kg zajął ostatecznie trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal. Stoczył ogółem cztery walki z czego wygrał trzy. Należy dodać, że w czasie walki o wejście do finału nabawił się on kontuzji stawu łokciowego, co spowodowało, że musiał on uznać wyższość rywala w tej walce.

Dodajmy że mł. bryg. Wiesław Szpręglewski jest trenerem w grudziądzkiej Olimpii grup młodzików, juniorów młodszych i juniorów.

Naszemu koledze gratulujemy sukcesu!

DSC 0150DSC 0151

X powiatowe zawody sportowo - pożarnicze jednostek OSP powiatu grudziądzkiego

W sobotę 16 czerwca 2018 r. na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Rudniku odbyły się X powiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP powiatu grudziądzkiego. W zmaganiach uczestniczyły 22 drużyny  (10 młodzieżowych, 5 kobiecych, 7 seniorów). Zawody rozegrane zostały w konkurencjach:

1. wg regulaminu młodzieżowych drużyn pożarniczych CTiF

• bieg sztafetowy
  • rozwinięcie bojowe

2. wg regulaminu męskich i kobiecych drużyn pożarniczych dla grup A i C

• bieg sztafetowy z przeszkodami 7x50m.
  • ćwiczenie bojowe

Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przedstawia się następująco:

Klasyfikacja generalna zawodów wg regulaminu CTiF - chłopcy

1. OSP  ŚWIECIE NAD OSĄ z wynikiem  1047,87 pkt.
  2. OSP  RUDA z wynikiem 1024,25  pkt.
  3. OSP  PIASKI z wynikiem 1022,99 pkt.

Klasyfikacja generalna zawodów wg regulaminu CTiF - dziewczęta

1. OSP GRUTA z wynikiem 1048,24  pkt.
  2. OSP  DUSOCIN z wynikiem 1024,37  pkt.
  3. OSP SZYNYCH z wynikiem 1022,38  pkt.

Klasyfikacja generalna zawodów - seniorzy

1. OSP ZAWDZKA WOLA z wynikiem 98,50  pkt.
  2. OSP ŚWIECIE NAD OSĄ I z wynikiem 100,34  pkt.
  3. OSP PIASKI z wynikiem 101,41  pkt.

Klasyfikacja generalna zawodów - kobiety

1. OSP BOGUSZEWO z wynikiem 112,21 pkt.
  2. OSP WIELKI WEŁCZ z wynikiem 122,87 pkt.
  3. OSP SZEMBRUK z wynikiem 129,25 pkt.

123

456

XX MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO W SPORCIE POŻARNICZYM

W dniach 13 - 14 czerwca 2018 r, na terenie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu, z siedzibą w Łubiance, odbyły się XX Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym. Rywalizacja obejmowała 4 konkurencje:

• Pożarniczy tor przeszkód -100 m,
  • Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni,
  • Sztafetę 4 x 100 m z przeszkodami,
  • Pożarnicze ćwiczenie bojowe,

W zawodach uczestniczyło 19 drużyn z wszystkich Komend Miejskich i Powiatowych PSP z terenu województwa. Grudziądzką komendę reprezentowali: