Copyright 2019 - KM PSP Grudziądz

XLII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” - Eliminacje Wojewódzkie

W dniu 26 kwietnia br. w Bobrownikach (pow. Lipnowski) odbyły się wojewódzkie eliminacje OTWP województwa kujawsko-pomorskiego. Z powiatu grudziądzkiego zgodnie z regulaminem startowali zwycięzcy z każdej grupy wiekowej w eliminacji powiatowych.

Eliminacje wojewódzkie składały się z dwóch części – testu pisemnego i testu ustnego. Po teście pisemnym do drugiego etapu eliminacji zakwalifikowało się dwoje z trójki naszych zawodników. Byli to: Mikołaj Gajewski (grupa I), oraz Aleksander Olszewski (grupa III). Kornelii Kachel, mimo niewielkiej straty punktowej, nie udało się przejść do następnego etapu.

Ostatecznie po eliminacjach ustnych zarówno Mikołaj jak i Aleksander zajęli w swoich grupach wiekowych III miejsca. Gratulujemy zawodnikom – zajęte wysokie miejsca świadczą o bardzo dobrym przygotowaniu uczestników i ich szerokiej wiedzy z wielu obszarów pożarnictwa. Poza dyplomami i gratulacjami nikt nie wyjechał z Bobrownik bez upominku, a pięciu najlepszych zawodników w każdej grupie wiekowej otrzymało atrakcyjne nagrody.

Słowa uznania należą się także organizatorom OTWP i gospodarzom imprezy. Eliminacje zorganizowano w pięknym plenerze, którego ozdobą były ruiny zamku nad Wisłą. Młodzieży zapewniono także inne atrakcje: między innymi pokaz sprzętu pożarniczego, pokaz ratowniczy, prezentacje psów z WOPR czy ściankę wspinaczkową.

12

34

f t g m