Copyright 2019 - KM PSP Grudziądz

Seria wypadków drogowych w pobliżu Grudziądza

W ciągu dwóch ostatnich dni na drogach w pobliżu Grudziądza doszło do serii wypadków drogowych. W piątek 17 marca około godz. 14 kierująca samochodem osobowym  VW wypadła z drogi krajowej nr 16 w miejscowości Kłódka. W wyniku tego zdarzenia auto zatrzymało się na dachu w przydrożnym rowie, a podróżująca nim kobieta została zabrana na przez Zespół Ratownictwa Medycznego na SOR. Strażacy z JRG 1 pomagali w transporcie poszkodowanej, a także postawili na koła i wyciągnęli z rowu auto.

Podobny przebieg miało zdarzenie na drodze wojewódzkiej nr 543 w Gołębiewie. Około godziny 19 dachował tam samochód osobowy Audi, jednak podróżujący nim mężczyzna nie doznał uszczerbku na zdrowiu. W tym przypadku działania prowadziły zastępy OSP z KSRG Radzyń Chełmiński.

W sobotę rano po godz. 9 w miejscowości  Dragacz doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Kierujący Renault po przebadaniu został zabrany na SOR. Drugi kierowca wyszedł ze zdarzenia bez uszczerbku na zdrowiu. Działania zastępów PSP polegały na odłączeniu w pojazdach akumulatorów, kierowaniu ruchem wahadłowym oraz uprzątnięciu jezdni z części karoserii pojazdów i rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Ostatnie zdarzenie miało miejsce w Mokrem. Po godz. 12 w pobliżu skrzyżowania na drodze krajowej nr 55 doszło do zderzenia 3 aut: Daewoo, Audi i Renault. Kierowca tego pierwszego wozu został zabrany na SOR. Oprócz udzielenia pomocy poszkodowanemu strażacy, kierowali ruchem w obrębie miejsca zdarzenia, neutralizowali wycieki oraz posprzątali jezdnię.

Do wszystkich 4 zdarzeń doszło podczas opadów deszczu, które mogły mieć niekorzystny wpływ na koncentrację kierowców oraz zachowanie pojazdów na drodze.

klodka dragacz mokre

f t g m